Tekst: dietetyk Joanna Mendecka
Konsultacja homeopatyczna: lek. med. Małgorzata Drabek
Nasze ciało jest niezwykłą machiną, dynamicznym systemem, który ma zdolności samoregulacji oraz samoleczenia. W optymalnych warunkach, czyli przy zdrowym trybie życia, odpowiednim odżywianiu oraz niezbyt dużym poziomie stresu, organizm nie choruje i sam oczyszcza się z wszelkich toksyn. Każda komórka zawiera enzymy detoksykujące, które przetwarzają i usuwają zanieczyszczenia.
W obecnych czasach ludzie są coraz bardziej osłabieni. Z jednej strony nie dbają o siebie w należyty sposób, a z drugiej są bombardowani coraz większą ilością toksyn, pochodzących ze środowiska. Dlatego też organizm nie radzi sobie ze sprawnym oczyszczaniem, a toksyny zaczynają się gromadzić w naszych ciałach. Zanieczyszczanie organizmu ma wpływ na powstawanie wielu chorób. Toksyny są czynnikami, które uszkadzają system biologiczny oraz wytrącają go z równowagi.
W naszych organizmach obecne są dwa rodzaje toksyn:
- endogenne, czyli takie, które powstają w środku naszego ciała w wyniku przemian metabolicznych lub nadprodukcji niektórych substancji (np. hormonów).
- egzogenne, czyli takie, które dostają się do ciała przez skórę, układ trawienny lub oddechowy. Są to np. metale ciężkie pochodzące ze spalin oraz ryb morskich, promieniowanie radioaktywne (RTG), pasożyty, wirusy, grzyby, bakterie, konserwanty i pestycydy, znajdujące się w produktach spożywczych.
Jak przeprowadzić detoksykację?
Warto wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc własnemu ciału przeprowadzając co jakiś czas detoksykację. Oczyszczanie najlepiej jest przeprowadzać w okresie wiosennym lub w momencie, kiedy zauważymy oznaki zanieczyszczenia. Zwykle przejawia się to kłopotami ze snem, zaburzeniami trawienia (wzdęcia, kłucia), częstymi infekcjami, alergiami, chronicznym przemęczeniem, wahaniem nastroju, cellulitem, wysuszoną skórą, krostkami i wypryskami.
Istnieje bardzo wiele sposobów na oczyszczanie organizmu i najlepiej skonsultować się ze specjalistą, aby dobrać najodpowiedniejszą metodę dla nas. Istotne są tu czynniki takie jak wiek, stan zdrowia, choroby, przyjmowane leki, sposób odżywiania.
Nasz organizm można wspomagać za pomocą:
- picia większych ilości wody (ciepłej, niegazowanej) oraz ziół (powinny być dobrane dla konkretnej osoby)
- robienia jednodniowych głodówek lub tygodniowych postów warzywnych (ich dokładna forma musi być skonsultowana wcześniej z dietetykiem lub lekarzem medycyny naturalnej)
- przeprowadzania programów oczyszczających ze złogów (np. colowada plus)
- wykluczenia glutenu, nabiału i mięsa na okres min 4 tygodni (w konsultacji z dietetykiem)
- stosowania serii masażów z drenażem limfatycznym
- podjęcia umiarkowanej aktywności fizycznej co drugi dzień. Umiarkowanej, czyli spokojnej – trucht, szybki spacer, nordic walking, joga, rower przez 40-60 minut.
- zażywania naturalnych środków leczniczych takich jak sok z jęczmienia, Pau d"Arco lub miąższ aloesowy
- stosowania homeopatii
Homeopatia a oczyszczanie
Dawki oraz stosowanie leczenia należy skonsultować z lekarzem homeopatą. Zwykle zalecany jest drenaż homeopatyczny, czyli oczyszczanie osłabionych organów. Zaczyna się od oczyszczania wątroby, ponieważ to ona jest organem odpowiedzialnym za detoksykację naszego organizmu (Chelidonium 5CH, Taraxacum 5CH, Berberis 5CH, Cardus Marianus 5CH po 5 granulek 3 x dziennie przez 3-4 tygodnie). Następnie oczyszczanie nerek (Berberis 5CH, Solidago 5CH po 5 granulek 3 x dziennie przez 3-4 tygodnie). Oczyszczanie skóry (Berberis 5 CH, Viola Tricolor 5CH po 5 granulek 3 x dziennie przez 3-4 tygodnie). Oprócz drenażu jest możliwa terapia oczyszczająca z toksyn. Przeprowadza się ją przy pomocy leków Lymphomyosot, Nux Vomica-Homaccord, Berberis-homaccord, które zażywa się 3 x dziennie po 10 kropli przez 6 tygodni.
dostarczył infoWire.pl
Link do strony artykułu: https://2fwww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/jak-oczyscic-organizm-z-toksyn